Gyvenimas pagal ŠiMC

Šiuolaikinės mokyklos centro gyvenimo būdo mėnraštis

Gal tu – super Sajanas?

Ar galima neturėti stiliaus? Kai kurie mūsų pašnekovai manė, kad galima. Mes galvojame, kad stilius yra tai, kaip žmogus atrodo, kokį įspūdį kitiems palieka. Juk neįmanoma atrodyti „niekaip“, nepalikti jokio įspūdžio, ar ne?

ŠiMC mokinių ir mokytojų klausinėjome apie madą, rūbus, idealus, svarbiausius jiems aksesuarus, grožį, patogumą, laiką, kurį jie praleidžia priešais veidrodį, mėgstamą muziką ir kitus su stiliumi susijusius dalykus. Baigiantis pokalbiui kiekvieno prašėme visiems ko nors palinkėti.

Septintokė Akvilė savo stilių vadina akvilišku.

Stengiuosi aklai nesekti mada arba draugais, o laikytis savo, „akviliško“ stiliaus. Kartais kokiame žurnale pamatau patikusį drabužį, tai ir nusiperku. Labiausiai mėgstu savo languotas kelnes – jos kiečiausios. Į veidrodį žiūriu tik ryte, dieną – labai retai. Ieškau „aukso viduriuko“ tarp gražumo ir patogumo. Negaliu pakęsti emo, forsų, fyfų ir tck. Mėgstu klausytis britiškos muzikos. Visiems linkiu rengtis kaip patinka, nekopijuoti kitų ir dėvėti savo dydžio drabužius.

Septintokui Viliui svarbiausia – triūsikai.

Nežiūriu, kaip rengiasi draugai, bet mano idealas – mano klasiokas Arnas. Svarbiausias mano aprangos aksesuaras – triūsikai. Priešais veidrodį praleidžiu 28 valandas per parą. Svarbiausia man – patogumas. Savo stilių pavadinčiau savu. Neturiu mėgstamiausio muzikos stiliaus, tiesiog kai kurie gabalai patinka, kai kurie – ne. Visiems palinkėčiau apsirengti, nes žiemą būna šalta.

Vienuoliktoko Karolio idealas – super Sajanas.

Kuriu savo supersajanišką stilių. Šiek tiek seku madą, bet labiau stengiuosi išlikti savimi. Prie veidrodžio tenka praleisti nemažai laiko, kai tiesinuosi plaukus. Norėčiau sakyti, kad man svarbiau patogumas, bet nežinau... Sunku pasakyti, kokia muzika mano mėgstamiausia, nes klausausi labai daug ir labai įvairios muzikos. Linkiu tapti super Sajanais.

Dešimtokas Romas mano, kad neturi stiliaus.

Man rodos, mano stilius (nebaigęs sakinio Romas labai ilgai ir įtemptai mąstė)... Manau, kad aš stiliaus neturiu. Aprangoje man svarbiausia turbūt batai. Į veidrodį žiūriu gal porą minučių, rytais prausdamasis. Mėgstamiausio stiliaus neturiu, o nemėgstamiausias... gal pankai... nežinau... Mėgstu klausytis roko arba metalo. Galiu palinkėti – bet reikėjo iš karto prisistatyti, kad čia mokykos laikraščiui klausinėjat – taigi linkiu mažiau vaikytis madų ir rengtis patogiai.

Dešimtokas Jonas klausosi senos muzikos

Mano draugai rengiasi taip pat kaip aš, bet kažkaip specialiai nekopijuoju. Kalbant apie madą, neturiu idealų, bet apskritai – taip: Adolfas Hitleris. Man patinka jo stilius, šukuosena. Patinka ir rusai. Dar man patinka žmonės, kuriuos rodo per MTV. Ypatingai gerbiu vyrus vešliais ūsais; ūsai, mano manymu, pati esmė. Svarbiausias aksesuaras man – batai. Priešais veidrodį praleidžiu be galo daug laiko. Ir grožiui, ir patogumui skiriu pakankamai dėmesio. Mano mėgstamiausias stilius yra hipių ir narkomanų simbiozė, o nemėgstu labiausiai turbūt tectonic‘o. Muzikos šiaip klausau tik senos, šešiasdešimtųjų epochos. Visiems palinkėčiau neišsišokti iš minios, o jei vis dėlto norite išsišokti, darykite tai originaliai, kaip, tarkim, Kipras.

Geografijos mokytoja Indrė susiruošia išeiti iš namų per 2 valandas

Savo stilių pavadinčiau (ilga ilga pauzė) mokykline uniforma. Nesistengiu rengtis kaip mano draugai, nes mano draugai yra unikalios asmenybės, kiekvienas iš jų turi savitą stilių, laikytis vieno iš jų pasirinkto stiliaus tikriausiai būtų... netinkama. Aš turiu savo stilių ir gal tai daro mane unikalią. Svarbiausias mano aprangos aksesuaras dažniausiai būna skara, didelė skara. Mano rytinė ruoša trunka dvi valandas, ir aš to visiškai nesigėdiju: pusvalandį prausiuosi, renkuosi, kuo rengtis, tada lyginuosi drabužius, dažniausiai apsigalvoju (juokiasi), tada reikia išsirinkti naujus drabužius, didelę laiko dalį atima makiažas. Kaip ir visi normalūs suaugę žmonės, miegu 4 – 5 valandas. Stengiuosi suderinti patogumą ir gražumą, mano darbas yra pakankamai aktyvus: reikia lakstyti su vadovėliais, atlasais, kompiuteriu, kontroliniais, todėl svarbu neįsisprausti į nepatogią aprangą. Sportinė apranga gal būtų išties patogiausia, bet netiktų mokytojo įvaizdžiui; renkuosi tokį įvaizdį, kad daryčiau šiuolaikiškos, tvarkingos mokytojos įspūdį. Nesu nusiteikusi nė prieš vieną stilių, tik nemėgstu netvarkos ir nešvaros. Mėgstamiausi muzikos stiliai: rokas, rokenrolas ir visa, kas atliekama gitara. Visiems linkiu aktyviai dalyvauti mokyklos veikloje, plėtoti kūrybines idėjas ir jas perteikti savo stiliumi.

Straipsnį ruošė:

Jūratė