Gyvenimas pagal ŠiMC

Šiuolaikinės mokyklos centro gyvenimo būdo mėnraštis

Žurnalas netyčia

Stengiausi sugalvoti, kaip neįdedant pastangų priversti aštuntokus mokytis bendradarbiauti, susitarti su komandos draugais, sugalvoti ir įgyvendinti savo pačių sumanymus, žodžiu, mokytis to, ko jie turėtų mokytis per etikos pamokas. Kažkaip nejučia pagalvojau apie rimtą, mokyklos gyvenimą atspindintį ir analizuojantį žurnalą, kurio kūrimas galėtų būti ne tik įdomus būdas mokytis reikalingų įgūdžių ir bendravimo su kitais, bet iš tikrųjų labai svarbi ŠiMC‘o kultūros dalis, nušviečianti bendruomenės gyvenimą, o gal net priverčianti jį keistis.

Džiaugiausi, kai labai nesunkiai pavyko užkrėsti 8M šia mokyklos žurnalo idėja. Kiek mažiau džiaugiausi, kai pasirodė, kad pastangų vis tiek teks įdėti ne mažiau, o, tiesą sakant, daugiau. Teko pradėti nuo nulio: sugalvoti koncepciją, stilių, rubrikas, imti interviu, fotografuoti pašnekovus. Vis dėlto viską atpirko jausmas, kad kuriame kažką tikra, ir tai, kad verdame tame pačiame katile, kas savaitę susitikdami per etikos pamokas, kritiškai vertindami vieni kitų idėjas, užduodami vieni kitiems „namų darbus“ savaitei. Beje, stiprų impulsą ir naujų jėgų (jau neminint išmintingų ir kartu labai praktiškų patarimų) gavome iš Romo Sakadolskio, maloniai apsilankiusio mūsų „redakcijoje“ žurnalo kūrimo pradžioje.

Lapkričio mėnesį buvome tikri, kad pirmą numerį parengsime jau netrukus. Gruodžio pradžioje nusprendėme, kad kokybė – svarbiausia ir kad Didysis Įvykis sutaps su Kalėdomis. Galiausiai pasirodė, kad visų sunkiausia – detalės. Nepaisant visos surinktos medžiagos, jau parašytų straipsnių, dar liko begalė techninių ir netechninių smulkmenų, be kurių, kaip dabar jau suprantu, žurnalas nepradeda kvėpuoti. Įkvėpti gyvybės nebūtų pavykę be visų galų ŠiMC‘o meistro Raimio (apie kurį – net neabejoju – ateityje būtinai rašysime žurnale). Na, o be jo kūrėjų – visų aštuntos „M“ klasės mokinių, pasirinkusių etiką – kvėpuoti apskritai nebūtų kam. Taigi šiandien – mūsų diena.

Ką rasite šiame „Gyvenimas pagal ŠiMC“ numeryje? Tikimės, kad dabartinės rubrikos išliks ateityje, o laikui bėgant pasipildys naujomis. Skyrelyje „Likimai“ kaskart pristatysime kurį nors ŠiMC‘o žmogų – mokytoją ar mokinį. „Žurnalistiniai tyrimai“ – rimtų analitinių straipsnių rubrika, orientuota, kaip sakoma, į mąstantį skaitytoją. „Verslo“ skyrelyje siūlysime pažvelgti į mokyklos organizmą ekonominiu, finansiniu ar vadybos aspektu. Dar dvi rubrikos – „Stilius“ ir „Sportas“ – manau specialaus pristatymo nereikalauja.

Malonaus skaitymo. Tikimės, kad bent vienas straipsnelis sudomins kaip tik Jus. O kitą mėnesį jau lauksite naujo „Gyvenimo pagal ŠiMC“ numerio.

Pagarbiai –
Gediminas Milašius